м.Львів, вул.Чорновола, 63-а +38 098 902 49 84 [email protected]

Безкоштовний адвокат – переваги та недоліки

Згідно з українським законодавством, будь-яка людина має можливість скористатися послугами безкоштовного адвоката. Особливо це актуально у випадку звинувачень, які не мають реального підтвердження. Далеко не всі люди готові скористатись державною підтримкою і контактувати з юристами, які не беруть коштів за свої послуги.

Практика показує, що юридична досвідченість й бажання допомогти у них не є в пріоритеті. Це означає, що існує великий ризик опинитись в ситуації, коли навіть легка справа може бути програна, і винуватцем цього результату буде саме юрист, який безкоштовно надав вам свою консультацію.

Переваги послуг безкоштовних адвокатів

Незалежно від того, що відмічають звичайні люди у своїх коментарях, є певні моменти, які можна назвати позитивними в роботі державних юристів:

  • Державна підтримка – сам факт можливості користування послугою має на увазі надання відповідно законодавчої бази. Держава зобов’язана ставити в пріоритет потребу людини, яка потребує відповідної допомоги, але не має коштів на те, щоб звернутися до приватного адвоката.
  • Великий вибір юристів – говорячи про державу, можна відмітити наявність великої кількості кваліфікованих кадрів. Це означає, що є реальна можливість почати контакт з адвокатом і запустити процес реалізації свого запиту.

Можливо існують й інші переваги користування послугами від безкоштовних юристів, але вони можуть бути не досить значними.

Недоліки таких послуг

В порівняні з перевагами, є набагато більше аспектів, які можна віднести до негативних. Більш детально про них, далі:

  • Обмеженість підтримки – якщо приватний адвокат може проконсультувати вас по будь-якому питанню, повноваження юриста від держави закінчуються в межах самої країни. Це означає, що справа, яка стосується європейського суду не може бути розглянута. Відповідно, краще з самого початку знайти спеціаліста в окремій області й консультуватися з ним, отримуючи реальну допомогу у розв’язанні проблеми.
  • Очікування – в залежності від ступеня завантаженості відповідних спеціалістів, надання підтримки можна чекати від декількох годин до місяця. Питання в тому, що держава приблизно однаково відноситься до всіх людей, які вирішили скористатися адвокатом. Відповідно, немає пріоритетів і доводиться очікувати своєї черги.
  • Прямий контакт – консультуючись зі спеціалістом, який був запропонований вам державою, ви не зможете виходити з ним на зв’язок в будь-який час. Перевага приватних юристів – це можливість контактувати в момент, коли дійсно потрібна допомога. Тобто немає обмежень у часі, це може бути дзвінок з самого ранку, або ж повідомлення посеред ночі.
  • Вибіркова допомога – у випадках, коли держава сама має сумніви у тому, що ви є потерпілим, адвокат може відмовити у наданні відповідних послуг. Що стосується приватних спеціалістів, то вони більш зацікавлені глибоко розібратися в ситуації. В окремих випадках вони будуть вести зарані неперспективну справу, роблячи все можливе для її успішного завершення.

Окрім цього, є ще купа інших моментів, які відносяться скоріш до негативу. Спори можуть бути різними і якщо людина має намір його виграти, їй потрібно запитати поради у інших людей, ознайомитися з відгуками і найти адвоката з чітким вектором роботи. 

Скористатися послугами безкоштовного спеціаліста можна у випадках, коли сам факт юридичної допомоги носить скоріш формальний характер. Якщо ж мова йде про справу, яка є для вас важливою і яку ви хочете виграти, важко назвати хоча б один момент, який би рекомендував безкоштовного юриста з позитивного боку.