м.Львів, вул.Чорновола, 63-а +38 098 902 49 84 [email protected]

Піратським сайтам в Україні відключили плеєр: що сталося

Правовласники в Нідерландах домоглися відключення серверів стрімінгового плеєра Moonwalk, який використовувався більшістю піратських сайтів для показу фільмів та серіалів рунета, в тому числі популярних і в Україні (в т.ч. HDrezka, Baskino, ГідОнлайн, KinoGo і т.д.). Про це повідомив Torrent Freak з посиланням на Голландський фонд захисту авторських прав (BREIN).

“Боротьба з піратством носить глобальний характер, тому ми переслідуємо операторів таких послуг, їх хостинг-інфраструктуру, а також інших посередників, що підтримують ці нелегальні сервіси”, – заявив глава BREIN Тім Куйк.

На головній сторінці сайту Moonwalk йдеться, що плеєр “ніколи не запрацює знову”. А на популярних серед українців нелегальних сайтах для перегляду відео Moonwalk, дійсно, не завантажується.

Боротьба з плеєром, який працював з 2013 року, почалася на початку 2019 року. За даними BREIN, на серверах Moonwalk було 26 тисяч фільмів і 10 тисяч серіалів. Плеєр не тільки відтворював контент, але і зберігав його, а тому був дуже популярний серед піратських сайтів – тільки в рунеті Moonwalk використовувався на 80% таких ресурсів. Власники плеєра заробляли на вбудованій рекламі.

Нагадаємо, Україна залишається однією з найбільш “піратських” країн. Так, згідно з дослідженнями BSA Global Software Survey 80% програмного софта, який встановлений на українських комп’ютерах – піратський. Тоді як, наприклад, в США цей показник становить всього 15%.