м.Львів, вул.Чорновола, 63-а +38 098 902 49 84 [email protected]

“Тенденції не надто тішать”: економіст назвав дві помилки уряду

Кабінет міністрів України, який нещодавно представив програму діяльності на п’ять років, за перші 50 днів роботи зробив кілька сумнівних кроків. Таку думку в коментарі сайту “Сегодня” висловив економічний експерт Борис Кушнірук.

“Чесно кажучи, я б поки не називав ні успіхів, ні провалів, тому що 50 днів – занадто малий термін, щоб давати оцінку. Але тенденції мене не дуже радують. Якщо говорити про те, що викликає заперечення, – це кроки, пов’язані зі створенням додаткового тиску на малий бізнес. Ті рішення, які приймає парламент за погодженням з урядом, не сприятимуть поліпшенню ситуацію, а, скоріше, будуть викликати невдоволення в суспільстві, що буде сприяти падінню рейтингу президента, уряду і парламенту”, – сказав Кушнірук.

Другий крок, який викликає заперечення у експерта – це плани щодо земельної реформи.

“Я прихильник зняття мораторію, але вони його планують робити в дуже поганому контексті, який консервує сировинну структуру аграрного сектора. Я маю на увазі відкриття ринку для іноземців або дозвіл купувати землю юридичним особам – українським компаніям. Тому що, якщо вони і будуть купувати землю, то тільки для того, щоб продовжувати політику вирощування масових видів сільгоспкультур, тобто зернових і олійних, продукції птахівництва та свинарства, які потім будуть експортуватися”, – впевнений Кушнірук.

Детальніше про те, як впоралося уряд, читайте на сайті “Сегодня” – 50 днів в “турборежимі”: що встиг змінити в країні Кабмін за неповних два місяці

Нагадаємо, зазвичай в Україні було прийнято підводити підсумки перших 100 днів роботи нової влади. Однак нинішня команда не раз заявляла, що має намір працювати вдвічі швидше за всіх попередників, “в турборежимі”.