м.Львів, вул.Чорновола, 63-а +38 098 902 49 84 [email protected]

Українці стали рідше працювати без трудової книжки

Поки Кабінет міністрів планує створення мільйона робочих місць за п’ять років, в Україні зменшується кількість людей, які працюють без оформлення трудових відносин або реєстрації підприємництва, тобто падає рівень неформальної зайнятості. Про це повідомила Державна служба зайнятості.

“Показник неформальної зайнятості – найнижчий за останні 10 років. Сприяння детінізації залишається пріоритетом Державної служби зайнятості. Маючи найбільшу базу вакансій, ми допоможемо українцям і українкам знаходити легальну роботу”, – цитуються у повідомленні слова директора служби Ольги Макогон.

Вона пояснила, що кількість працюючих у тіньовій сфері скорочується і одночасно збільшується число зайнятих офіційно. Так, кількість зайнятого населення у віці 15-70 років в 1 півріччі 2019 року, порівняно з 1 півріччям 2018 року, зросла на 202 тис осіб і склала 16,5 млн осіб.

“Кількість зайнятих громадян у віці 15-70 років в неформальному секторі економіки в 1 півріччі 2019 скоротилася на 94 тис. осіб і склала 3,5 млн осіб. Питома вага зайнятих у неформальному секторі, серед усього зайнятого населення, зменшилася з 21,8% до 21%”, – йдеться у повідомленні.

Серед видів економічної діяльності неформальна зайнятість була найбільш поширеною в сільському, лісовому і рибному господарствах (42%), в оптовій і роздрібній торгівлі, ремонті автотранспортних засобів (18%), а також в будівництві (16%). Найбільш поширена неформальна зайнятість серед осіб у віці від 40 до 49 років (в неформальному секторі за підсумками першого півріччя були зайняті 829,7 тис громадян), підрахували в службі.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що нестача робочих рук в Україні вже всерйоз стурбувала топ-менеджерів компаній. Саме цю проблему вони називають головною небезпекою для розвитку бізнесу.